Paketleme

shadow

Paketleme ve Eşya Ambalajlama

   Paketleme yöntemi taşımacılığın kırılım noktalarındandır.Eşyanın niteliğine uygun olmayan,yanlış yöntemlerle gerçekleşen bir paketlemenin sonucu geniş ölçüde maddi ve manevi kayıplara yol açar. Bu kayıpları yaşamamanız için ,kırılacaklar,giysiler,biblolar,mobilyalar v.b eşyalarınızın her biri türüne uygun paketlemelerle ambalajlanır. Bu ambalajlardan başlıcları;battaniye,karton koli,çeşitli ebatlarda silindir koli,şişme patpat,streç,vakumlu torba ,hijyenik ip,giysi dolabı vs.

* Kırılacaklar,biblolar,kristal ve cam eşyalar;Hassas eşyalarınız özel imal edilmiş patpatlara hava almayacak şekilde sarmalanır.Bu yöntemle kırılması, çizilmesi önlenir.Yolculuk sırasında oluşabilecek tüm sarsıntılara karşı koruma altına alınır.

* Küçük eşyalar,mutfak eşyaları;Bu tür eşyalarınız kese kağıtlarına sarılarak silindir kolilere konur.Kolilerin alt kısımlarında bulunan köpül ile de eşyalar sabitlenir,dağılması önlenir.

* Elekronik eşyalar,beyaz eşyalar;Bu tür eşyalar öncelikle yüzeylerinin zarar görmemesi için özel streçlerle kaplanır. Daha sonra battaniyeye sarılarak ,kalın iplerle araç içine sabitlenir.Gideceğiniz mesafe ne kadar uzun olursa olsun nakliye sırasında eşyalarınıza hiçbir zarar gelmez.

* Giysiler ,kişisel eşyalar;Tüm araçlarımızda mevcut gardıroplarımız giysi ve kişisel eşyalarınızın tozlanma,kirlenme,kaybolma gibi sorunlar yaşatmaması açısından oldukça kullanışlıdır.

* Para ,altın,mücevher gibi ziynet eşyaları;Maddi değeri olan eşyalarınız özel kasalarımızda muhafa altına alınır.

facebook twitter linkedin dribble