shadow


shadow

 

İstanbul Tunceli Nakliyat Fiyatları

İstanbul Tunceli Şehirler arası Nakliyat

İstanbul Tunceli Evden eve Nakliyat hizmetleri Prrofesyonel Elemanlar ve son model kamyon ve kamyonetlerle sigortalı ve Profesyonel şekilde taşınır İstanbul Tunceli Evden eve Nkaliyat Hizmetleri 7/24 saat hizmet vermektedir

İSTANBUL TUNCELİ PARÇA TAŞIMA işlemleriniz Kaskolu bir şekilde taşınır .

İZMİR TUNCELİ NAKLİYAT FİRMALARI

    İstanbul Tunceli Nakliyat olarak İstanbul Mecidiyeköy merkezli firmamız haftanın 2 günü İstanbul -Tunceli Evden eve Nakliyat ve Tunceli İstanbul Şehirler arası Nakliyat hizmeti sunmaktayız.

Tunceli İstanbul Nakliyat Şehirler arası Taşımacılık hizmetlernde Asansörlü ve Uzman elemanlarla Sigortalı Taşımacılık

İstanbul Tunceli Ev Taşımacılığı Hizmetinde eşyalarınız yada malınız değeri üzerinden sigortalanıp eşyalarınız garanti altına alınmış olur . Tunceli İstanbul Taşımalarını yapmadan önce eşya keşfi ve yapılacak olan taşıma ile ilgili size bilgi vermek amacıyla 7/24 Expertiz hizmetini tamamen ücretsiz olarak müşterilerimizin hizmetine sunarız.

İzmir Tunceli Nakliyat olarak İzmir Karşıyaka ve Bornova'da bulunan ofislerimizde 7/24 İzmir Tunceli Şehirler arası Nakliyta Hizmeti sunmaktayız .

Ankara tunceli Nakliyat Firmalarında lider olan firmamız Ankara 'da Kızılay 'da ofisimiz bulunmaktadır.Ankara Tunceli  ev Taşımacılığındaki uygun Fiyat ve Kaliteli Hizmet konusunda emsallerinde ve rakiplerinde görülmemiş bir özveriyle Müşteri odaklı bir Evden eve Taşıma firmasıdır.

Antalya Tunceli Nakliyat Firmalarında lider olan firmamız Antalya Lara 'da bulunan ofisimizde Müşteri temsilcilerinden bilgi alınız .,Antalya Tunceli ev Taşımacılığındaki uygun Fiyat ve Kaliteli Hizmet konusunda emsallerinde ve rakiplerinde görülmemiş bir özveriyle Müşteri odaklı bir Evden eve Taşıma firmasıdır.

 

İstanbul Tunceli Asansörlü Nakliyat Hizmetleri

İstanbul Tunceli Nakliyat ile profesyonel taşımacılığın keyfine varın İstanbul Tunceli Parsiyel Taşımacılık Hizmetleri ,Tunceli Parsiyel taşımacılıkta her ilden taşımacılık hizmeti sunarız .İstanbul Tunceli Arası Nakliyat hizmetleri mevcuttur .

İstanbul Tunceli evden eve nakliyat işlemleriniz Ege Nakliyat A.Ş tarafından titizlikle ve profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla İstanbul Tunceli Asansörlü Evden eve Nakliyat Sigortalı ve Garantili İzmir Tunceli eve Nakliyat Firmalarında lider ..

EDREMİT-NAKLİYAT

Tunceli Hakkında Müthiş Bilgi:)

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesi güneyinde yer alan Keban Baraj Gölü altında kalan Pulur (Sakyol) Höyüğünde 1968-1970 yılları arasında yapılan arkeolojik araştırmalar sonucunda elde edilen bulgular, yöreye Kalkolitik Çağda (M.Ö. 5500-3500) yerleşildiğini göstermektedir. Pulur’da bulunan Höyükte yapılan kazılarda kale görünümünde evlere, ocaklara, dibeklere, çeşitli öğütme araçlarına, çeşitli hayvan resimlerine, tunçtan yapılmış iğne ve kazma gibi çeşitli madeni eşyalara rastlanmıştır. İşuva (Hurri-Mitanni) adıyla anılan bölgede yazılı tarih M.Ö. 2200’lerde Subarrularla başlamaktadır.
1935 yılında çıkartılan bir yasayla Tunceli adını alan bölgenin adı Dersim olarak bilinmektedir. Dimili lehçesinde der (kapı), sim (gümüş) sözcüklerinden oluşan bir isim tamlamasıdır. Türkçeye gümüş kapı olarak çevrilen Dersim adı ile ilgili olarak M.Ö. 4. yüzyıla ait bilgiler bulunmaktadır. Yunan gezginlerinin burası için Daranis dedikleri görülmektedir. M.Ö. 519 yılında Dara (Darius) Perslere kral olunca, tarihçi Ptolemy bugünkü Tunceli’yi, Daranalis olarak kaydetmektedir. Bu isim, yüzlerce yıl kullanılmıştır.
Dersim adının kökeni konusunda kabul edilen başka bir görüşe göre; Dersimliler, Hazar Denizi’nin güneyindeki Pers öncesi halklardan biri olan ve Deylem bölgesinde yaşantılarını sürdüren Deylemliler’le de ilişkilendirilmektedir. Moğol işgaline kadar yurtlarını koruyabilen Deylemliler’in 1256 yılında gerçekleşen Moğol işgalinden kaçarak bugün Tunceli olarak bilinen bölgeye yerleştikleri sanılmaktadır. Dersim adının da bu halktan geldiği düşünülmektedir. Cumhuriyet’ten önceki resmi yazışmalarda kullanılan Dersim adı 1935 yılında çıkartılan bir yasayla Tunceli olarak değiştirilmiştir.Tunceli, Anadolu’da büyük bir siyasal birlik oluşturan Hitit egemenliğine girmiştir. Hititler’in M.Ö. 13. yüzyılda Tunceli yöresine hâkim oldukları anlaşılmaktadır. Tunceli, Hititler’den sonra sırasıyla Hurriler, Babiller ve Asurlar’ın egemenliği altına girmiştir. Mazgirt ilçesinde bulunan kalede yapılan araştırmalarda rastlanan çivi yazısı belgelere göre Hitit Devleti yıkıldıktan sonra bölgeye, M.Ö. 12. yüzyılda Urartular’ın egemen olduğu görülmektedir. Araştırmalark sonucunda, Mazgirt Kalesi, Bağın Kalesi ve Kaleköyü Kalesi’nin Urartulara ait olduğu anlaşılmıştır. Urartulardan sonra Tunceli, M.Ö. 7 yy’da Azerbaycan Yöresi’nde ortaya çıkan Medler’in; sonra da M.Ö. 4. yüzyılda Persler’in eline geçmiştir.

Çemişgezek : Çemişgezek, Tunceli'nin güneybatı kısmında bulunan bir ilçedir. 123 km mesafeyle Tunceli'ye en uzak ilçe konumundadır. Bu yol aşırı virajlı ve standartların altında olmasından dolayı az kullanılmaktadır

Pertek : Pertek adının Selçuklular zamanında oğuz boyları tarafından kaleye dikilen siyah renkli tunçtan yapılmış bir kuş heykelinden alındığı anlaşılmaktadır. Bolluk ve bereket sembolü olarak kaleye dikilen bu kuş "Pertek" veya "Pirtek" adları ile bilindiğinden yerleşim birimi, rengine izafen "Karakuş" adıyla da anılmıştır. Selçuklular zamanında yapılan kale han, hamam, camiler, medreseler ve aş evlerinden oluşan bir külliyeye sahip olan Pertek aynı zamanda bir eğitim merkezi olarak tarihteki yerini almıştır. Mengüç bey ve sülalesi tarafından yönetilen Pertek'te bu döneme ait çeşitli yapılar mevcuttur. Külliyeden geriye kalan yapılardan biri olan tarihi cami Pertek ilçe merkezine taşınmıştır.

Mazgirt : Halk dilinde "Mezingirt" diye anılır. Adı Urartu dilinde şehir anlamına gelen Gert'ten üretildiği sanılmaktadır. Doğusunda Karakoçan ile doğal sınır oluşturan Peri Çayı, batısında Tunceli Merkez ile sınır oluşturan Munzur Çayı, kuzeyinde Nazımiye ve güneyinde Keban Baraj Gölü bulunmaktadır. İl Merkezine uzaklığı 33 kilometre olup, Tunceli-Elazığ Karayolunun 11 km kuzeyindedir.

Pülümür : Pülümür, Cumhuriyet döneminden 1936 yılına kadar Erzincan’a bağlı bir ilçe olarak kalmıştır. 4 Ocak 1936 tarihinde Tunceli adı ile kurulan ilin yedinci ilçesi olarak Tunceli vilayetine katılmıştır .Pülümür, Tunceli ilinin kuzeydoğusunda yer alan 1650 m rakımlı bir ilçedir. Tunceli il merkezinin 67 km kuzeydoğusunda yer alan Pülümür'ün doğusunda Bingöl, kuzeyinde Erzincan ile güneyinde Nazımiye ve batısında Ovacık bulunmaktadır. İlçenin kuzeyi Mercan ve Munzur Dağ silsilesiyle çevrilidir.

Hozat : Hozat adının eski türk dilinde "sıçramak, hoplamak" anlamına gelen Hozmak'tan geldiği sanılmaktadır. Hozat'ta ilk belediye 1927 yılında kurulmuştur. Tunceli'nin doğusunda kalan Hozat'ın kuzeyinde Ovacık, güneyinde Pertek ve batısında Çemişgezek ilçeleri bulunmaktadır. Deniz seyiyesinden 1520 metre yüksekliktedir.

Nazımiye : 25 Aralık 1935 tarih ve 1885 sayılı Kanun ile Tunceli Vilayetinin kurulmasıyla birlikte 4 Ocak 1936 tarihinde Tunceli iline bağlanmıştır. Nazımiye İlçesi doğuda Bingöl, batıda il merkezi, Pülümür ve Karakoçan (Elazığ) ilçesi ile karayolu bağlantısı vardır. İlçenin il merkezine uzaklığı, 37 km olup, deniz seviyesinden yüksekliği 1550 m'dir. Tunceli'nin 553 kilometrekare yüzölçümü ile en küçük ilçesidir. İlçenin dağlık olması sebebiyle sık ve derin vadiler ile yarıldığı görülür.

Ovacık : Ovacık, Tanzimat Fermanının ilanından sonra 1879 yılında Hozat İlçesi merkez olmak üzere Dersim vilayetine bağlanmıştır. Dersim Vilayeti 1886 yılında mutasarrıflığa indirilince Pülümür hariç Tunceli'nin diğer ilçeleri ile birlikte Mamuret-ül Aziz (Elazığ) vilayetine bağlanır. Ovacık İlçesi 1908 yılında Hozat mutasarrıflığından ayrılarak halen bucak mekezi olan Yeşilyazı'da ayrı bir ilçe olarak teşkil edilmiştir.

Kaynak : www.on5yirmi5.com

İstanbul Tunceli Parça Taşımacılığı

 İstanbul Tunceli Evden eve Parça Taşımacılık hizmetlerimiz 7/24 Tunceli merkezli olan firmamaız Tunceli İstanbul Evden eve Nakliyat ve Tunceli İstanbul Parça taşımacılığı asas bir şekilde yapar ..

Tunceli İstanbul Evden eve Nakliyat ve İstanbul Tunceli Parça taşıma işlemleriniz profesyosyonel anlamda yapılır .

fuar-tasima

 

Şehirler arası Nakliyat Hizmet Yerlerimiz

 Ege ve Akdeniz Bölgesindeki Hizmetlerimiz

-Bodrum Evden eve Nakliyat   -Kuşadası Evden eve Nakliyat     

-Marmaris Evden eve Nakliyat   -Fethiye Evden eve Nakliyat

-Ayvalık Evden eve Nakliyat    -Altınoluk Evden eve Nakliyat   

-Burhaniye Evden eve Nakliyat  -Köyceğiz Evden eve Nakliyat

-Edremit Evden eve Nakliyat   -Alaçatı Evden eve Nakliyat          

Didim Evden eve Nakliyat       SİDE Evden eve Nakliyat

  İstanbul Balıkesir Nakliyat      İstanbul Aydın Nakliyat  

Marmara Bölgesindeki Hizmetlerimiz ..

-Bursa Evden eve Nakliyat    -Tekirdağ Evden eve Nakliyat        

-Kırklareli Evden eve Nakliyat   -Edirne Evden eve Nakliyat

-Kocaeli Evden eve Nakliyat     -Çanakkale Evden eve Nakliyat        

-Sakarya Evden eve Nakliyat     -Bilecik Evden eve Nakliyat

İç Anadolu Bölgesindeki Hizmetlerimiz ..

-Ankara Evden eve Nakliyat   -Konya Evden eve Nakliyat       

-Kayseri Evden eve Nakliyat    -Eskişehir Evden eve Nakliyat

   -Sivas Evden eve Nakliyat      -Nevşehir Evden eve Nakliyat       

 -Kırıkkale Evden eve Nakliyat     -Yozgat Evden eve Nakliyat

Karadeniz Bölgesi Nakliyat Hizmetlerimiz

Zonguldak Evden eve Nakliyat      Trabzon Evden eve Nakliyat       

Ordu Evden eve Nakliyat       Kastamonu Evden eve Nakliyat

Samsun Evden eve Nakliyat     Tokat Evden eve Nakliyat        

Sinop Evden eve Nakliyat        Rize Evden eve Nakliyat

Giresun Evden eve Nakliyat     Gümüşhane Evden eve Nakliyat       

Düzce Evden eve Nakliyat     Bolu Evden eve Nakliyat

 Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Hizmetlerimiz .

Gaziantep Evden eve Nakliyat       Diyarbakır Evden eve Nakliyat       

 Şanlıurfa Evden eve Nakliyat      Siirt Evden eve Nakliyat

Mardin Evden eve Nakliyat        Şırnak Evden eve Nakliyat       

Adıyaman Evden eve Nakliyat      Batman Evden eve Nakliyat

Doğu Anadolu Bölgesindeki Hizmetlerimiz ..

Ağrı Evden eve Nakliyat        Erzincan Evden eve Nakliyat        

Ardahan Evden eve Nakliyat    Erzurum E vden eve Nakliyat     

Bitlis Evden eve Nakliyat       Iğdır Evden eve Nakliyat              

Bingöl Evden eve Nakliyat    Hakkari Evden eve Nakliyat              

Elazığ Evden eve Nakliyat    Tunceli Evden eve Nakliyat         

Kars Evden eve Nakliyat     Malatya Evden eve Nakliyat                                   

Van Evden eve Nakliyat          Mış Evden eve Nakliyat

Akdeniz Bölgesindeki Hizmetlerimiz ..       

Adana Evden eve Nakliyat      Kahramanmaraş Nakliyat        

 Antalya Evden eve Nakliyat   Karaman Evden eve Nakliyat  

Burdur Evden eve Nakliyat    Gaziantep Evden eve Nakliyat           

Hatay Evden eve Nakliyat      Denizli Evden eve Nakliyat

Isparta Evden eve Nakliyat     AfyonEvden eve Nakliyat               

Mersin Evden eve Nakliyat       Osmaniye Evden eve Nakliyat

 

İstanbul Tunceli Evden eve  Nakliyat sayfasındasınız ...