shadow

İstanbul Ezine Nakliyat Hizmetleri    

İstanbul Ezine Evden eve Nakliyat

Ezine İstanbul evden eve nakliyat hizmetleri arasında bulunan özellikle Çanakkale Ezine ve çevre illerden yoğun bir ilgi var .İstanbul Ezine Evden eve Nakliyat firmalarından olan bizler Eceabat Ege Nakliyat olarak merkez ofislerimizden biri olan Eceabat Çanakkale 'de hizmet vermekteyiz . İstanbul Çanakkale Evden eve Nakliyat Hizmetrlerinde Evden eve Nakliyat özellikle dikkat edilmesi gereken .Çanakkale Ezine Evden eve nakliyat hassas işlemlerini profesyonel ekip ve garantör bir firma tarafından yapılması gereklidir ,özellikle de Çanakkale içi ve Çanakkale Ezine şehirler arası taşımacılık firmaları seçmek her zaman zor bir işlemdir .Çanakkale Eceabat şehirler arası nakliyat işlemi yapmak için özellikle Ege bölgesi nakliyat firması olması gereklidir . Yada merkezi Çanakkale olan şehirler arası nakliyat firmaları tercih edilmelidir. İstanbuıl ve Çanakkale Ezine Merkezli olan Ege Şehirler arası Nakliyat size hem İstanbul'da hemde Çanakkele Ezine 'de sizden biri olan firma olarak hizmet vermekteyiz .

ADANA-NAKLİYE

İstanbul Ezine parsiyel Taşımacılığı

İstanbul Ezine Parça taşımacılığı ve Kolili yada ambalajlı malzeme sevkiyatlarınız günübirlik yapılır . İstanbul Eceabat Parsiyel taşuımacılık hizmeti sunmak için İstanbul Anadolu yakası parsiyel taşımacılık ve İstanbul Avrupa yakası parsiyel nakliyat 'da bulunan merkez ofislerimiz sayesinde İstanbul Ezine arası parça taşıma işlemleri her saat başı mevcuttur Çanakkale Eceabat Merkez'de bulunan ofislerimiz ile karşılıklı olarak parça taşıma işlemleri yapılır .Çanakkale Bozcaada İstanbul Parsiyel taşımacılk işlenmleri sigortalı ve profesyonel ekiple yapılır Ezine Parsiyel taşımacılıkta kurumsal çözüm ortağınız olan sizden biri olan Ege Şehirler arası nakliyat ile Taşıma işlemleri hassasiyele yapılır

ADANA-NAKLİYAT

ÇANAKKALE'NiN ŞiRiN iLÇESi EZİNE
Ezine, tarihi dokusuyla Ege denizine olan bağlantısı ve şifalı yer altı suları ile pek çok doğal ve görsel zenginliği bünyesinde barındıran nadir ilçelerimizden birisidir. Çanakkale iline bağlı olan Ezine ilçesi doğuda mitolojik efsanelere konu olan İda dağı bugünkü adıyla Kazdağı, batıda Ege denizi, güneyde Ayvacık ilçesi, kuzeyde Çanakkale ili ile çevrilidir. Ezine ve çevresi 2.mezozoik çağda meydana gelmiştir. İlçe düzlük bir alan üzerinde kurulmuştur. Kazdağlarının kuzeyinden doğup, ilçenin ovasından geçip Çanakkale boğazına dökülen Menderes çayı ve ilçeyi ikiye ayıran Akçin çayı zengin bir topografya oluşturmaktadır. 

Antik çağ’da Neandria olarak bilinen Ezine , Hamaksitos’un kuzeyinde , Çığrı dağ yöresinde , Alexandria
ezine
Troas’ın ( Eski İstanbul) doğusunda , bir Aiolya merkezidir. Aiolya Tapınağı Neandria’da kurulmuştur.

Kent M.Ö. V.yy’ın sonuna doğru az vergi ödeyerek Attika Delos deniz Birliğine katıldı. M.Ö. lV.yy.’ın sonunda Alexandria Troas ile birleşti.Eski Saminyon Ovası’nda kurulan Ezine, Charles Texier’in Küçük Asya adlı yapıtında “Ezne-Enay” olarak adlandırılmaktadır. Ezine’nin güneyinde Sankrea siperi olarak bilinen yöre, Bizans İmparatorlarınca Siyasi suçluların tutuklama yari olarak kullanıldı.

Bugünkü Ezine’nin ilk kuruluşu Danişment Oğulları dönemine rastlanmaktadır.Yöreye gelen Türk Beyleri, Cuma Namazlarının toplu kılınmasını temin amacıyla halen ilçe merkezinin güney kısmında bulunan Ulu Camii yaptırmışlardır.Buraya Farsça Cuma anlamına gelen AZİNE demişlerdir.
Bugünkü kentin oluşumu bununla başlamış ve Azine sözcüğü zamanla Ezine olmuştur.
1243 Kösedağ Savaşında Selçuklular’ın yenilmesi ve Moğol İstilası üzerine bazı sancak beyleri, bulundukları bölgede bağımsız bir kral gibi hareket etmeye başlarlar. Bundan sonra Anadolu’da “Beylikler” devri başlar.Balığ-Hisar Sancak Beyi Karasi Bey’de 1206 ‘da Güneybatı Marmara Bölgesinde kendi adıyla bilinen Karesi Beyliği’ni kurar.Çevrede bulunan bir çok yarleşim merkezi gibi Ezine’de Karesi Beyliği’nin yönetimi altına girmiştir.Karesi Bey’in 1328′de ölümüile beyliği oğulları Demirhan ve Yahşi Bey arasında ikiye bölünür.
Bergama Yöresinde hüküm süren Yahşi Bey 1341-1342 ylıllarında kuzeye yönelerek Ezine’den geçmiş ve Gelibolu Yarımadasına çıkartma yapmak istemiş ise de başarılı olamamıştır. İki kardeş arasında bir ara savaş çıkar. Osmanlı Beyi Osman bey, komutanlardan Emir DURSUN Bey’i iki kardeşi (Demirhan ve Yahşi Beyler ) barıştırmakla görevlendirir. Emir Dursun’un öldürülmesi üzerine Osmanlı Kuvvetleri 1359′da Karesi Beyliği’ne son verirler.Tüm topraklarının kendilerine bağlarlar. Böylece Ezine Orhan Bey devrinde Osmanlı sınırları içine alınmış olur.Bölge Karasi Sancağı adı ile yeniden örgütlenir.
Osmanlılar devrinde Ezine ve çevresinde doğudan göçler sonucu gelen Türk Boyları yerleştirilir.ve nüfus dengelenmesine çalışılır.Bu bölgede mevcut Rumlar, bütün Osmanlı tarihi boyunca her türlü hak ve hürriyete sahip olarak varlıklarını sürdürmüşlerdir.
Evliya Çelebi’nin yaptığı gezilerde Ezine’den geçtiği Seyahatnamesi’nden anlaşılmaktadır.
Osmanlı devletinin 18. yüzyıldan itibaren gerilemeye başlaması ve önemli topraklat yitirmesi sonucu kaybedilen topraklarda yaşayan Türk aileler özellikle 93 harbinden ( 1877-1878) Osmanlı-Rus Savaşından itibaren Anadolu’ya göç etmeye başlamış, göç eden kafilelerden bir kısmı Ezine çevresine yerleştirilmişlerdir.
Birinci Dünya Savaşının aleyhimize bitmesi sonucu Anadolu, İtilaf Devletleri ve Yunanlılar tarafından işgal etmeye başlanır ve Ezine’de 4 Eylül 1920 günü Yüzbaşı Maravana komutasındaki bir yunan taburu tarafından işgal edilir. Ezine’yi işgal eden Yunan taburu bölgede işgence ve tutuklamalara girişir.Mustafa Kemal’in emri üzerine tüm yurtta Müdafa-i Hukuk cemiyetleri kurulmaya başlar. Bu arada Ezine’de de böyle bir cemiyet kurulur. Kurucuları Hafız Ahmet Efendi, Hafız Tevfik Efendi, Çepelzade Rıza Efendi, Tikveçli Ali bey, Asım Efendi ve Şükrü Bey’dir. Daha sonra bu kişiler işgal taburunca tutuklanırlar
26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz sonrasındaki Yunan bozgunu esnasında Ezine iki defa Yunan uçakları tarafından bombalanmıştır.
22 Eylül 1922 günü Fahrettin Altay komutasındaki müstakil süvari kolordusuna bağlı 2. süvari tümen birlikleri Miralay Zeki Bey komutasında Ezine’ye girerler ve böylece 2 yıl 18 gün süren işgal sona erer.
alıntıdır.

İzmir Ezine Nakliyat Firmalarında lider olan firmamız ,Ezine ev Taşımacılığındaki uygun Fiyat ve Kaliteli Hizmet konusunda emsallerinde ve rakiplerinde görülmemiş bir özveriyle Müşteri odaklı bir BursaEvden eve Taşıma firmasıdır.

Ankara Ezine Nakliyat Firmalarında lider olan firmamız ,Ezine Çanakkale ev Taşımacılığındaki uygun Fiyat ve Kaliteli Hizmet konusunda emsallerinde ve rakiplerinde görülmemiş bir özveriyle Müşteri odaklı bir Evden eve Taşıma firmasıdır.

Antalya Ezine Nakliyat  Firmalarında lider olan firmamız ,Antalya Ezine ev Taşımacılığındaki uygun Fiyat ve Kaliteli Hizmet konusunda emsallerinde ve rakiplerinde görülmemiş bir özveriyle Müşteri odaklı bir Evden eve Taşıma firmasıdır.

Çanakkale Nakliyat Hizmet Yerlerimiz

  

 Ege ve Akdeniz Bölgesindeki Hizmetlerimiz

-Bodrum Evden eve Nakliyat   -Kuşadası Evden eve Nakliyat     

-Marmaris Evden eve Nakliyat   -Fethiye Evden eve Nakliyat

-Ayvalık Evden eve Nakliyat    -Altınoluk Evden eve Nakliyat   

-Burhaniye Evden eve Nakliyat  -Köyceğiz Evden eve Nakliyat

-Edremit Evden eve Nakliyat   -Alaçatı Evden eve Nakliyat          

Didim Evden eve Nakliyat       SİDE Evden eve Nakliyat

  İstanbul Balıkesir Nakliyat      İstanbul Aydın Nakliyat  

Marmara Bölgesindeki Hizmetlerimiz ..

-Bursa Evden eve Nakliyat    -Tekirdağ Evden eve Nakliyat        

-Kırklareli Evden eve Nakliyat   -Edirne Evden eve Nakliyat

-Kocaeli Evden eve Nakliyat     -Çanakkale Evden eve Nakliyat        

-Sakarya Evden eve Nakliyat     -Bilecik Evden eve Nakliyat

İç Anadolu Bölgesindeki Hizmetlerimiz ..

-Ankara Evden eve Nakliyat   -Konya Evden eve Nakliyat       

-Kayseri Evden eve Nakliyat    -Eskişehir Evden eve Nakliyat

   -Sivas Evden eve Nakliyat      -Nevşehir Evden eve Nakliyat       

 -Kırıkkale Evden eve Nakliyat     -Yozgat Evden eve Nakliyat

Karadeniz Bölgesi Nakliyat Hizmetlerimiz

Zonguldak Evden eve Nakliyat      Trabzon Evden eve Nakliyat       

Ordu Evden eve Nakliyat       Kastamonu Evden eve Nakliyat

Samsun Evden eve Nakliyat     Tokat Evden eve Nakliyat        

Sinop Evden eve Nakliyat        Rize Evden eve Nakliyat

Giresun Evden eve Nakliyat     Gümüşhane Evden eve Nakliyat       

Düzce Evden eve Nakliyat      Bolu Evden eve Nakliyat

 Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Hizmetlerimiz .

Gaziantep Evden eve Nakliyat       Diyarbakır Evden eve Nakliyat       

 Şanlıurfa Evden eve Nakliyat      Siirt Evden eve Nakliyat

Mardin Evden eve Nakliyat        Şırnak Evden eve Nakliyat       

Adıyaman Evden eve Nakliyat      Batman Evden eve Nakliyat

Doğu Anadolu Bölgesindeki Hizmetlerimiz ..

Ağrı Evden eve Nakliyat        Erzincan Evden eve Nakliyat        

Ardahan Evden eve Nakliyat    Erzurum E vden eve Nakliyat     

Bitlis Evden eve Nakliyat       Iğdır Evden eve Nakliyat              

Bingöl Evden eve Nakliyat    Hakkari Evden eve Nakliyat              

Elazığ Evden eve Nakliyat    Tunceli Evden eve Nakliyat         

Kars Evden eve Nakliyat     Malatya Evden eve Nakliyat                                   

Van Evden eve Nakliyat          Mış Evden eve Nakliyat

Akdeniz Bölgesindeki Hizmetlerimiz ..       

Adana Evden eve Nakliyat      Kahramanmaraş Nakliyat        

 Antalya Evden eve Nakliyat   Karaman Evden eve Nakliyat  

Burdur Evden eve Nakliyat    Gaziantep Evden eve Nakliyat           

Hatay Evden eve Nakliyat      Denizli Evden eve Nakliyat

Isparta Evden eve Nakliyat     AfyonEvden eve Nakliyat               

Mersin Evden eve Nakliyat      Osmaniye Evden eve Nakliyat