shadow


shadow

Edirne Havza Nakliyat Hizmetleri    

İstanbul Havsa Evden eve Nakliyat

Edirne Havsa Evden eve Nakliyat İstanbul Havsa Nakliyat Firmaların lider firma olan Ege Nakliyat İstanbul Edirne arası 7 gün 24 saat hizmet vermektedir .Edirne Havsa Nakliyat ile sorunsuz taşımacılık .İstanbul Havsa Nakliyat Evden eve Nakliyatta sorunsuz taşımacılık Hizmetleri sunarız

İstanbul Havsa Parça Taşımacılık ve İstanbul Enez Parsiyel taşımacılık ve Havsa Evden eve Nakliyat Hizmeti sunarız .

cesme-nakliyat

Havsa : Havsa ilçesi Romalılar tarafından kurulmuştur.İlçenin Romalılar zamanındaki adı "NİKİ" idi. Roma İmparatorluğu ikiye ayrıldıktan sonra Bizanslıların elinde kalmıştır. 1356 yılında Rumeliye geçen Türkler burayı I.Murat vasıtasıyla Türk topraklarına katmışlar ve ilçeye "HOSA" adını vermişlerdir. Edirne Osmanlı Devletinin Hükümet merkezi olduktan sonra Hosa'da bulunan Rumlar, Padişah I.Murat'ın ikamet ve din serbestisi ile ilgili fermanlarına aldırmadan burayı terk ederek İstanbul ve Selanik taraflarına göç etmişlerdir.Fetihten sonra Anadolu'dan getirilen göçmenlerle kasabanın Türkleştirilmesi sağlanmış,Sokollu Mehmet Paşanın buraya önem vermesiyle gelişmiştir. Bugün Hacı isa, Hacı gazi ve Helvacı baba mahalleleri o dönemde getirilen göçmen ailelerin isimlerini taşımaktadır. Tarihi eserler halen 1577 yılında Sokollu Mehmet Paşa tarafından oğlu Kazım Paşa adına Mimar Sinan'a yaptırılan Sokollu Camii,Fukaraya Bektaşilerinden olduğu söylenen Kurt bey Anıtı, sadece kemeri kalan kervansaray,Harap vaziyetteki Sokollu Hamamı ve bugün de kullanılmakta olup bütün tesisleri Mimar Sinan tarafından yapılan çeşmedir. Tarihi eserlerden Hafsa Hatun ve Abdülselam Camiinden hiç bir iz kalmamıştır.Padişah II.Beyazıt'ın hanımlarından Hafize Sultan ilçeye yerleştikten sonra ilçeye bir müddet "HAFSE" denilmiş,daha sonra bu iki isim karışımından HAVSA ismi doğmuştur.

Havsa Asansörlü Nakliyat

Havsa Edirne ilçelerindendir Havza Asansörlü Nakliyat firmalarında profesyonel kadrosu ile  Teleskopik Asansörlerle 20 kata kadar çıkan Teleskopik Asansörler sayesinde hem zamandan hemde eşyalarınızın transfer sırasında zarar görmesini engeller Havza Asansörlü Taşımacılık indirimlerimiz mevcuttur .

Şehirler arası nakliyat

İstanbul İzmir Nakliyat Firmaları

Edirne Nakliyat Hizmet Yerlerimiz
 

 

Edirn Havsa Evden eve  Nakliyat sayfasındasınız ...