shadow

İstanbul Biga Nakliyat Hizmetleri    

Biga İstanbul arası Evden eve Nakliyat Hizmetleri ile İstanbul Biga Evden eve Nakliyat firmalarından olan bizler Ege Nakliyat olarak merkez ofislerimizden biri olan Biga Çanakkale 'de hizmet vermekteyiz . İstanbul Biga Evden eve Nakliyat Hizmetrlerinde Evden eve Nakliyat özellikle dikkat edilmesi gereken .Çanakkale Biga Evden eve nakliyat hassas işlemlerini profesyonel ekip ve garantör bir firma tarafından yapılması gereklidir ,özellikle de Çanakkale içi ve Biga şehirler arası taşımacılık firmaları seçmek her zaman zor bir işlemdir .Çanakkale şehirler arası nakliyat işlemi yapmak için özellikle Ege bölgesi nakliyat firması olması gereklidir . Yada merkezi Çanakkale olan şehirler arası nakliyat firmaları tercih edilmelidir. İstanbuıl ve Çanakkale Biga Merkezli olan Ege Şehirler arası Nakliyat size hem İstanbul'da hemde Çanakkele 'de sizden biri olan firma olarak hizmet vermekteyiz .
ADANA-NAKLİYE

İstanbul Biga Parsiyel Taşımacılığı

İstanbul Biga Parsiyel taşuımacılık hizmeti sunmak için İstanbul Anadolu yakası parsiyel taşımacılık ve İstanbul Avrupa yakası parsiyel nakliyat 'da bulunan merkez ofislerimiz sayesinde İstanbul Çanakkale arası parça taşıma işlemleri her saat başı mevcuttur Çanakkale Biga Merkez'de bulunan ofislerimiz ile karşılıklı olarak parça taşıma işlemleri yapılır .Çanakkale Biga İstanbul Parsiyel taşımacılk işlenmleri sigortalı ve profesyonel ekiple yapılır Parsiyel taşımacılıkta kurumsal çözüm ortağınız olan sizden biri olan Ege Şehirler arası nakliyat ile Taşıma işlemleri hassasiyele yapılır

ADANA-NAKLİYAT

İzmir Biga Nakliyat Firmalarında lider olan firmamız ,İZMİR Çanakkale  ev Taşımacılığındaki uygun Fiyat ve Kaliteli Hizmet konusunda emsallerinde ve rakiplerinde görülmemiş bir özveriyle Müşteri odaklı bir BursaEvden eve Taşıma firmasıdır.

Ankara Biga  Nakliyat Firmalarında lider olan firmamız ,ANKARAÇanakkale ev Taşımacılığındaki uygun Fiyat ve Kaliteli Hizmet konusunda emsallerinde ve rakiplerinde görülmemiş bir özveriyle Müşteri odaklı bir Evden eve Taşıma firmasıdır.

Antalya Biga Nakliyat  Firmalarında lider olan firmamız ,ANTALYA Çanakkale  ev Taşımacılığındaki uygun Fiyat ve Kaliteli Hizmet konusunda emsallerinde ve rakiplerinde görülmemiş bir özveriyle Müşteri odaklı bir Evden eve Taşıma firmasıdır.

Biga Hakkında :

iga sözcüğünün Yunancada kaynak ve pınar anlamına gelen Pega sözcüğünden Biga’ya dönüştüğü kuvvetli bir ihtimaldir. Pega sözcüğünden Pegasos türemiştir. Pegasos eski Yunan’da ve çok Tanrılı dönemlerde insanlarca varlığı kabul edilen efsanevi kanatlı attır. Pegasos sanatçıların hayal gücünü simgeler ve ozanlarca ilham perisi sayılırdı.

Bellorophon Pegasos’a sahip olur ve onun sayesinde bir çok başarılar kazanır. Gurura kapılarak göğe Tanrıların dağına kadar yükselmek ister. Bir at sineği , kanatlı atı ısırınca sırtındakini yere atar ve kendisi göklere çekilir. Bu efsane günümüzde Biga’da anlatılan Balıkkaya efsanesine büyük benzerlik gösterir.

Evliya Çelebi’ye göre: Biga’nın ilk fatihi Sultan Alaaddin’in beylerinde Bayboğa olduğu için Biga’nın tarihteki adı değiştirilerek Boğa şehri denilmeye başlanmıştır.

Eski Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlarından Hasan Ali YÜCEL, Türkiye’de Orta Öğretim adlı kitabında Biga’dan bahsederken Biga’ya 19. yüzyıl başlarında Boğa dendiğini, bunun yörenin boğalarıyla ün kazanmış olmasından kaynaklandığını belirtmektedir.

Kocabaş Çayı dar bir boğazı andırdığı için Biga, boğaz şehri olarak da anılırdı.

Biga’nın Kuruluşu ve Milli Mücadele’ye Kadar Geçirdiği Safhalar

Arkeolog Selahattin Kandemir Truva Harabeleri adlı eserinde 12. Yüzyılda yaşamış Bizans tarihçesi Anna Komnenos’a dayanarak Biga’nın Truva Kralı An Comenen tarafından İ.Ö. 2000-1900 yılları arasında bir koloni kenti olarak kurulduğunu yazmaktadır.

Bu antik kentin şimdiki Çiçeklidede mezarlığının 1 km. kadar güneybatısında kalan Öğlenkavakları denilen yerde kurulduğu sanılmaktadır. Öğlenkavakları denilen yerde eski temel kalıntılarına bolca rastlandığı gibi burada birkaç tane de kaynak vardır. Bu yörede su kaynaklarının bulunması ve bunlardan yakın zamana kadar faydalanılması, antik Pega kentinin bu yörede kurulmuş olabileceği ihtimalini kuvvetlendiriyor. Antik kent ile ilgili, bu güne kadar arkeolojik bir kazı yapılmamıştır.

Bilge Umar, Herodotos’a dayanarak Biga yarımadası yöresinin yerli halkının Gergithes (Gergis) ler olduğunu kaydeder. Yöre İ.Ö. Xll-Xl yüzyıllarda Balkanlardan gelen Frig’lerin eline ve İ.Ö. Xl-X yüzyıllarda yine Balkanlardan gelen Misyalıların eline geçmiştir. İ.Ö. l. bin yılda Mysia (Balıkesir çevresi)nin kuzey kısımlarına ve Biga Yarımadasının tümüne Phrygia (Hellespontos Phyrgria’sı) denildiğini biliyoruz. Yine Bilge Umar İ.Ö. 1. bin yılın ilk çeyreğinde Marmara Denizi’nin güney ve doğu kıyılarına Anadolu’nun yerli halklarından Bebrykler’in tanrısı Priapos’un (Bereket Tanrısı) hakim olduğunu İ.Ö. 1000-700 yılları arasında Anadolu’nun Ege kıyılarının ve Biga Yarımadası’nın Helenleştiğini kaydeder.

Biga yöresine İ.Ö. 850-650 yılları arasında Balkanlardan Dorlar’ın önünden kaçan ve önce İzmir, Aydın topraklarının bir bölümüne yerleşen ve daha sonra kuzeye doğru Marmara ve Karadeniz kıyılarına kadar yayılan İonlar (İyonlar) egemen olmuştur.

İ.Ö 560-546 yıları arasında Lidya Kralı bulunan Krezus zamanında Biga ve çevresi Lidya krallığının yönetimine girmiştir. Lidya Kralı Krezus’u Pers Kralı Kiros’un İ.Ö. 546 yılında yenilgiye uğratmasıyla da Lidya Krallığı’na ait topraklar, bu arada Biga yöresine de İ.Ö. 546-334 tarihleri arasında Persler’in yönetimine girmiştir.

Çanakkale Nakliyat Hizmet Yerlerimiz

  

 Ege ve Akdeniz Bölgesindeki Hizmetlerimiz

-Bodrum Evden eve Nakliyat   -Kuşadası Evden eve Nakliyat     

-Marmaris Evden eve Nakliyat   -Fethiye Evden eve Nakliyat

-Ayvalık Evden eve Nakliyat    -Altınoluk Evden eve Nakliyat   

-Burhaniye Evden eve Nakliyat  -Köyceğiz Evden eve Nakliyat

-Edremit Evden eve Nakliyat   -Alaçatı Evden eve Nakliyat          

Didim Evden eve Nakliyat       SİDE Evden eve Nakliyat

  İstanbul Balıkesir Nakliyat      İstanbul Aydın Nakliyat  

Marmara Bölgesindeki Hizmetlerimiz ..

-Bursa Evden eve Nakliyat    -Tekirdağ Evden eve Nakliyat        

-Kırklareli Evden eve Nakliyat   -Edirne Evden eve Nakliyat

-Kocaeli Evden eve Nakliyat     -Çanakkale Evden eve Nakliyat        

-Sakarya Evden eve Nakliyat     -Bilecik Evden eve Nakliyat

İç Anadolu Bölgesindeki Hizmetlerimiz ..

-Ankara Evden eve Nakliyat   -Konya Evden eve Nakliyat       

-Kayseri Evden eve Nakliyat    -Eskişehir Evden eve Nakliyat

   -Sivas Evden eve Nakliyat      -Nevşehir Evden eve Nakliyat       

 -Kırıkkale Evden eve Nakliyat     -Yozgat Evden eve Nakliyat

Karadeniz Bölgesi Nakliyat Hizmetlerimiz

Zonguldak Evden eve Nakliyat      Trabzon Evden eve Nakliyat       

Ordu Evden eve Nakliyat       Kastamonu Evden eve Nakliyat

Samsun Evden eve Nakliyat     Tokat Evden eve Nakliyat        

Sinop Evden eve Nakliyat        Rize Evden eve Nakliyat

Giresun Evden eve Nakliyat     Gümüşhane Evden eve Nakliyat       

Düzce Evden eve Nakliyat      Bolu Evden eve Nakliyat

 Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Hizmetlerimiz .

Gaziantep Evden eve Nakliyat       Diyarbakır Evden eve Nakliyat       

 Şanlıurfa Evden eve Nakliyat      Siirt Evden eve Nakliyat

Mardin Evden eve Nakliyat        Şırnak Evden eve Nakliyat       

Adıyaman Evden eve Nakliyat      Batman Evden eve Nakliyat

Doğu Anadolu Bölgesindeki Hizmetlerimiz ..

Ağrı Evden eve Nakliyat        Erzincan Evden eve Nakliyat        

Ardahan Evden eve Nakliyat    Erzurum E vden eve Nakliyat     

Bitlis Evden eve Nakliyat       Iğdır Evden eve Nakliyat              

Bingöl Evden eve Nakliyat    Hakkari Evden eve Nakliyat              

Elazığ Evden eve Nakliyat    Tunceli Evden eve Nakliyat         

Kars Evden eve Nakliyat     Malatya Evden eve Nakliyat                                   

Van Evden eve Nakliyat          Mış Evden eve Nakliyat

Akdeniz Bölgesindeki Hizmetlerimiz ..       

Adana Evden eve Nakliyat      Kahramanmaraş Nakliyat        

 Antalya Evden eve Nakliyat   Karaman Evden eve Nakliyat  

Burdur Evden eve Nakliyat    Gaziantep Evden eve Nakliyat           

Hatay Evden eve Nakliyat      Denizli Evden eve Nakliyat

Isparta Evden eve Nakliyat     AfyonEvden eve Nakliyat               

Mersin Evden eve Nakliyat      Osmaniye Evden eve Nakliyat