shadow


shadow

Adalar Nakliyat Hizmetleri    

Adalar Evden eve Nakliyat Hizmetleri

Adalar Nakliyat Ege A.Ş. bağlı olarak çalışmaktadır. Adalar Evden eve Taşımacılıkta Profesyonel kadrosuyla Sigortalı ve asansörlü hizmet anlayışıyla Kurumsal düzeyde Evden eve Nakliyat işlemleriniz yapılır .Adalar Evden eve Nakliyatla Taşımacılığın keyfine varın .Adalar Nakliyat Firmaları ve Adalar Asansörlü Nakliyat konusunda rakiplerine nazaran teknolojik yenilikler neticesinde Adalar Nakliyat firmalarında lider olan firmamız 7 /24 Hizmetinizdedir. Adalar Nakliyat Firmalarında Asansörlü  Kadıköy Evden eve Nakliyat ile eşyalarınız oluşabilecek sigorta kapsamı dışında kalan ufak çaplı hasarlara karşı eşyalarınız korunmuş olur . Kadıköy Ofis Taşıma Hizmetleri ve Arşiv Taşımacılığı Kadıköy Ofis Taşıma hizmetleri için size yakın olan Adalar  şubemizden ücretsiz Expertimiz sayesinde profesyonel bir hizmet sunmaktayız Adalar Ofis taşıma hizmetleri Kış indirimleri bulunmaktadır faydalanmak için hemen arayın..

 

 İstanbul Şehirler arası Nakliyat ve Şehirler arası parsiyel taşıamacılık konusunda profosyönel olan Adalar Şehirler arası Nakliyat sektöründe yenilikler sayesinde taşınma işini size sevdirmek için Teknolojik gelişmeleri Şehirlerarası Taşımacılık ve Şehirler arası Parsiyel Nakliyat işine indexledik.Bu teknolojik gelişmeler Teleskopik Asansörler ile 18 Kata kadar eşyalarınızı taşımak için hizmet vermekteyiz .Bu teleskopik Asansörlerle Şehirler arası Nakliyat ve Şehirler arası Parsiyel taşımacılık işlemlerinizi çok kısa bir sürede taşınma işlemi yapılır.

kadiköy-nakliyat-firmalari
Adalar Depolama Hizmetleri
"Adalar Depolama Firmaları ile 7 / 24 Hizmetinizdeyiz . İstanbul Depolama Firmalarında % 15 varan Yaz indirimleri .İstanbul Depolama Firmaları ile Garantili Depolama Hizmetleri.."

Adalar Depolama Firmaları ve Adalar Depolama konusunda rakiplerine nazaran teknolojik yenilikler neticesinde Adalar Depolama firmalarında lider olan firmamız 7 /24 Hizmetinizdedir. Adalar  Eşya Depolama ve Muhafaza Hizmetlerini Kaliteli ve Profesyonel Ekip kadromuzla  Adalar  ve çevre ilçelere göstermiş olduğumuz profesyonel hizmet sayesinde Adalar Eşya Depolama Şirketlerinde sisizn sayenizde hakkettiğimiz yerdeyiz . Eşyalarınızı güvenli ve Hijyenik koşullarda Hijyen ve Sanitasyon kriterlerine sahip bütün rütin kontrolleri yapılmış Lüx Depolarımızda eşyalarınız güvenli bir çatı altında olur Adalar Eşya Depolama ve Eşya paketleme ile eşyalarınız 7/24 Güvenlik Kameraları ve Güvenlik Personellerimiz tarafından muhafaza edilir

 
kadikoy-nakliyat-firmalari

   Adalar  Eşya Depolama ile Eşya depolama Hizmeti gelişen teknolojik gelişmeler sayesinde zevkli bir hale gelmiştir Adalar Eşya Depolama ile Kadıköy Eşya Depolama Hizmetlerinin fırsatlarıdan faydalanın ..

   Evden eve Nakliyat Hizmeti alana Müşterilerimize 1 aylık Eşya Depolama ücretsizdir.!!
Adalar Ofis Taşıma Hizmetleri

    Adalar Ofis Taşımacılığı ile Ege Nakliyat Adalar  Ofis Taşıma ve Ofis Depolama Hizmetlerini Bostancı'da bulunan Ofislerimizde size hizmet vermek ve  Kadıköy Ofis Taşımacılığı konusunda tamamen ücretsiz Expertiz elemanlarımız ile Kadıköy Ofis Taşımacılığında Dikkat edilmesi gereken temel unsurları size detaylı bir şekilde anlatır.

  Kadıköy ofis Taşıma Firmalarındaki teknolojik ggelişmeler sayesinde sektöründe yani  Şişli Ofis Taşımacılık ve Ofis Depolama Hizmetlerinde tüm müşterilerimize First Class hizmet ile sizden aldığımız Takdir ve teşşekkürler sayesinde Şişli ve Çevre ilçelerde Şişli Ofis Taşımacılığında Referanslı Taşımacılık Hizmeti sunarız

Ofis Taşıma ve ofis taşıma hizmetleri için Ege Ofis Taşıma firmalarında lider olarak size 7/24 Hizmetinizdeyiz.Avrupa yakası Ofis Taşımacılığında İstanbul'da bulunan firmamız İstanbul Mecidiyeköy ve Anadolu yakası Ofis Taşıma hizmeti için Ataşehir'de bulunan ofisimizde bulunan Ücretsiz expertiz hizmeti emrinizdedir.İstanbul Ofis taşıma ile artık ofis taşımacılığı eğlenceli bir hale geldi .İstanbul Asansörlü Ofis taşıma hizmetleri ile ambalajlı ve Profesyonel elemanlarla ofiste bulunan SERVER ve elektronik sistemlerin sökümü ve takımı elemanlarımız tarafından yapılır .İstanbul Ofis taşıma hizmetlerinin 20017 yılı indirimlerinden faydalanın

Adalar'da ki Hizmet Yerlerimiz
  Adalar, İstanbul'un Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sedefadası, Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası adlı 9 adadan oluşan ilçesi. 2000 Nüfus sayımına göre nüfusu 17.738'dir.
Adalar ilçesinin merkezi Büyükada olup, ilçe 5 mahalleden oluşmaktadır; Büyükada'daki Maden ve Nizam mahalleleri, Kınalıada mahallesi, Burgazada mahallesi, Heybeliada mahallesi. İstanbul Adaları'nın, özellikle Bizans döneminde saray mensuplarının sürgün yerleri olduğu için Prens Adaları diye adlandırıldığı söylenir.
Adalar'ın İstanbul'a uzaklıkları, en yakın Kınalıada, en uzak Tavşanadası olmak üzere 7 deniz miliyle 13,5 deniz mili (25 km) arasında değişir.. Bugün Kabataş, Kadıköy ve Bostancı'dan sürekli deniz yolu bağlantısı vardır.
Heybeli Ada Nakliyat Hizmetleri

Heybeliada, İstanbul Prens Adalarının en yeşil adasıdır. Eski ismi, Çamlimani’nda çikan bakir madeninden dolayi “Halki”dir. Türkler tepelerinin biçimine bakarak Heybeliada demislerdir. 

En yükseği 140 metreye yaklaşan dört tepesi vardır. İskeleden inilince solda Deniz Lisesi ve ona bağlı binalar uzanır. Bunların arasından geçilerek arkada, Çam Limanı tarafında, şu an faliyeti olmayan Sanatoryum’a gidilir. Şimdi Deniz Kuvvetleri’nin elinde bulunan arazide tarihten kalan iki ilginç eser vardır; birincisi Türkler’in fethinden önce yapılmış son ve Adalar’daki tek Bizans Kilisesi, Kamariotissa’dır. Son İmparatoriçe Maria Komnena’nın yaptırdığı sanılıyor. İstanbul’daki Fener’deki Aya Maria dışında, dört yapraklı yonca modeline göre yapılmış tek kilise budur. Askeri arazide olduğu için özel izin alınmadan görülemiyor. Bu kıyıda Aya Yorgi (Ayios Yeorgios) Manastırı, Çam Limanı’nın batı ucunda Tarik-i Dünya Manastırı vardır.

Büyükada Nakliyat Hizmetleri

Büyük ada Evden eve Nakliyat Hizmetleri ve Depolama Hizmetleri Büyükada, yabancılar tarafından Prens Adaları olarak da bilinen İstanbul açıklarındaki adaların en büyüğüdür. Eski adı Prinkipo'dur."Prinkipo" Rumca'da "Prens" anlamına gelmektedir.
Coğrafya 
Yüzölçümü 5,4 kilometrekaredir. Kış nüfusu 2000 yılı verilerine göre 7.320 kişidir. Evlerin çoğunun yazlık mahiyetinde olması sebebiyle yaz nüfusu kış nüfusundan çok daha fazladır. Maltepe sahiline uzaklığı 2.300 metredir. Büyükada'da biri güney, diğeri kuzeyde olmak üzere iki tepe bulunur. Güneydeki tepe, 203 metre yükseklikteki Yücetepe'dir. Kuzeydeki tepe ise 164 metre yükseklikteki İsa Tepesi'dir.
Tarihçe 
1930 yılında Karacabey mevkiindeki Rum Ortodoks mezarlığı yakınında bulunan ve Büyük İskender'in babası Makedonya kralı II. Filip'e ait altın sikkeleri ihtiva eden Büyükada Definesi, adanın tarihine ilişkin en eski bulgudur. Hepsi 207 altın sikkeden ibaret olan define şu anda İstanbul Arkeoloji Müzesi'ndedir. Diğer Prens Adaları gibi Büyükada da Bizans döneminde sürgün yeri olarak kullanılmıştır. Adalar, Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul'un fethi'nden bir ay önce zaptedilmiştir.

Burgaz Nakliyat Hizmetleri

 Burgaz adası Nakliyat firmaları ile Adalar ve çevre mahalleler ile Maltepe bölgelerinde bulunan Nakliyat hizmetleri ile her zaman emrinizdeyiz .Burgaz adası Nakliyat Firmaları ,Burgaz Adası, Yunanca adı Αντιγόνη (Antigoni); İstanbul (Prens) Adaları'nın büyüklük olarak üçüncüsü. Yuvarlak biçimdedir ve genişliği yaklaşık 2 kilometredir. Ada üzerindeki tek tepe Bayrak Tepe'dir. Ada (bir kısmı 2003'te yanmış olan) bir kızılçam ormanıyla kaplıdır.

Büyük İskender'in generali, Demetrios'un babası olan Antigone buraya büyük bir kale yaptırmıştır. Ada önce onun adıyla anılmış, sonra Yunanca kale/burç anlamına gelen Burgaz (Pyrgos) adını almıştır. Ortodoks kilisesinin en saygın patriklerinden Metodios'un ikonakırıcılar tarafından adadaki bir mahzende yedi yıl hapsedildiği söylenmektedir. Bugün bu mahzenin üzerinde Ayios İoannis Kilisesi bulunmaktadır. Evliya Çelebi'nin 17.yy'da yazdığnıa göre, ada halkı Rumlardan çok az sayıda da Gürcü ve Ermenilerden oluşmaktadır.

Kınalı Nakliyat Hizmetleri
Kınalıada, Prens Adaları diye bilinen ada topluluğu içinde İstanbul’a en yakın adadır. Belki de bu yüzden, Bizans döneminde ada sürgünlerinin çoğu buraya getirilmiştir. Bu sürgünlerin en önemlisi Romen Diyojen’dir. Eski adı Proti'dir.

En çıplak adalardan biridir, en az ağaç bu adada görülür. Adı, demir ve bakır madenlerinin etkisiyle kızılımtırak olan toprağının renginden gelir. Tarihi dokusu da çok fakirdir. Adalar’daki tek Ermeni Kilisesi Surp Krikor Lusavoriç'tir. Manastır Tepesi diye bilinen yerde de Rum Ortodoks Hıristos Manastırı vardır. Ada betonlaşmayla adeta İstanbul'un küçük bir kopyası haline geldi.

Sedef Nakliyat Hizmetleri
Sivri Nakliyat Hizmetleri
Sivriada, İstanbul Adalarının en uzakta kalanı olup, sivri bir kayalıktan oluşmuştur. Denizden yüksekliği 90 metredir.

Adada,10. yüzyıldan kalma, bugün sadece bazı kalıntıları mevcut olan bir manastır vardır. Adada ikamet yoktur. Adaya Bizans İmparatorluğu döneminde din adamları ve imparatorlar sürgüne gönderilirdiği rivayet edilmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda adadan çıkarılan taşlardan İstanbul mendrekleri ve limanları yapılmıştır.Adadaki taş ocağı terk edilmiştir. Taş ocağının limanı yatçılar için iyi bir haftasonu barınağı oluşturur.Sivriada halk arasında "Hayırsız Ada" olarakta anılır ve bu adamız Marmara denizinde bulunur.

Yassı Nakliyat Hizmetleri
 Yassıada, (Yunanca: Plati). Marmara Denizi'nde İstanbul'a yakın küçük bir ada. Eni 185, boyu 740 metre. Biri sivri, diğeri yassı görünümlü olan iki Hayırsızada'dan yassı olanıdır. Arazisi düzdür, ancak sahilleri genellikle denize dik olarak iner.Burgaz Adası'na 3 mil, Sivriada'ya 1.7 km ve Kadıköy'e 13 km uzaklıktadır.18.3 hektar yüzölçümüne sahiptir.

Doğu Roma İmparatorluğu döneminde 4. yüzyıl'dan itibaren bir sürgün yeri olarak kullanılan Yassıada'ya, Doğu Roma imparatoru Theophilos (829-846) Platea Manastırı diye bir manastır inşa ettirmiştir. 860'ta bu adada sürgün olarak kalan patrik İgnatios adanın tam ortasına bir kilise inşa ettirmiştir. Daha sonraları bu kilisenin altındaki dehlizler zindan olarak kullanıldı. 12. yüzyıl'da Latinlerin ve 15. yüzyıl'da Rusların istilasına uğradı. İstanbul'un Fethi'nden sonra uzun süre adayla ilgilenen olmamıştır. 1859'da adayı satın alan İngiltere'nin İstanbul sefiri Sir Henry Bulwer, sahilde burçları olan kaleye benzer bir bina ile adanın ortasına enteresan bir mimari üslupta, şato büyüklüğünde bir köşk inşa ettirdi.

Kaşık Nakliyat Hizmetleri
    Marmara Denizi'nde, İstanbul'a bağlı, Burgaz Adasının karşısında kaşığa benzediği için bu isim verilmiş özel mülkiyet elindeki ada. Adaya vapur seferi yoktur. Uzunluğu yaklaşık birkaç yüz metre olan bu ada eskiden sürgün yeri olarak da kullanılmış. Eski adı Pita. Daha sonra evrim geçirip pide adası olarak da anılır. ama daha sonra kaşığa benzeyen görünümündn dolayı kaşık adası olarak anıldı. Bu adanın sahibi 1950'li yıllarda Danon adında bir rum ailesiydi. Daha sonra bu ada bir turizm şirketine satıldı. Bu şirket adaya inşaat yapmak istedi ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi izin vermedi. Şu an bu adada 50 bekçi ve 10-15 köpek var. Bu adada iki küçük ev ve basit liman vardır. 

Tavşan Nakliyat Hizmetleri

Marmara Denizi'nde Tavşan Adası ya da Neandros Adası denilen ada. Büyükada'nın 1.4 mil kadar güneyinde, eni boyu 90 m olan, ağaçsız, çıplak bir kara parçası.

Öteki Hayırsız Adalar gibi Neandros'ta da adatavşanı çok olduğu için halk bu adaya Tavşan Adası ismini takmıştır. Neandros'un kelime anlamı Yeni Andros'tur. Ege Denizi'deki Yunan adalarından biri olan Andros Adası'ndan göç edip, Heybeliada'ya yerleşmiş olanlar, Heybeliada'da bir koloni oluşturmuşlardı. Hatta Heybeliada'da bugünkü Heybeli Mektebi Sokağı'nın bulunduğu yöreye Androslular Mahallesi denilirdi. Androslular çıktıklarında Büyükada'nın arkasındaki bu küçük adaya kendi adalarının ismini anmak için Yeni Andros anlamına Neandros demişlerdi. Bugün bu adaya Niandros, hatta Yandros da denilmektedir. Haritalardaki resmi adı da Balıkçı Adası'dır.

Editör :YUSUF AYIRTIR